hassader2011@gmail.com

MART 2013 HATAY GEZİSİ

ANTAKYA PROGRAMIMIZ    

İstanbul Hassalılar Derneği Yön.Kur.Bşk. Ali ÇALIŞKAN, Yön.Kur.Üyesi Elif SU ve Medya Tanıtım Sor. Ercan SU ile birlikte Antakya merkezde; Hatay Spor Yöneticisi ve Defne Hastanesi Ortağı Sn. Mehmet ALİ YÜKSEL' i makamında ziyaret ettik.

Mehmet Ali YÜKSEL Bey, Antakya' nın tarihi ve kültürel değerleri hakkında kısa bir şehir turu yaptırdı. Öncelikle Ebru Sanat Evi, Antakya Evleri restorasyon çalışmalarını, Katolik Kilisesi ve Havra' yı ziyaret edip bilgiler aldık.

Mehmet Ali Bey' in kurucusu da olduğu Hatay Gönüllüleri Konseyi Derneğini ziyaret edip, Dernek Başkanı Sn. Tahir DÖNMEZER' den dernek hakkında bilgiler aldık ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca birlikte derneğin de desteklediği GUİNNESS REKORLAR KİTABI' na girmek için dokunan, dünyanın en zun ve en ince kilimini yerinde görme fırsatını yakaladık.

Mehmet Ali Bey ile, GÜLBOL Yakma Resim Atölyesi ve Sanat Galerisini gezme fırsatını bulduk. Burada iki eşsiz insanla tanıştık Misafirperverliklerinden ve ilgilerinden dolayı Sn. Zeynep-Naim GÜLBOL ailesine şükranlarımızı iletiyoruz. ( Katıklı ekmek için de ayrıca teşekkür...)

Kore ve Kıbrıs Gazileri Derneğini ziyaret ettik.

ATSO Başkanı ve  Hatay Spor Başkanı Sn. Hikmet ÇİNÇİN bizleri makamında kabul etti.

Final olarak meşhur KÜNEFE tadına doymak için Çınaraltı Künefecisi' nde közde ağır ağır pişen mükemmel lezzeti tattık.

Bize gösterdiği ilgiden ve misafirperverlikten dolayı Sn. Mehmet Ali YÜKSEL' e derneğimiz adına şükranlarımızı borç biliriz.

HASSA PROGRAMIMIZ    

Söğüt Bld.Bşk. Sn Recep TUFAN, Ak Parti İl Meclis Üyesi Sn. Ahmet ÇİNÇİN ve Yazı İşleri Müd. Sn. Namık TAN ile Hassa Parkı' nda Hassa' mız ve İstanbul' daki Derneğimizin çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk.

Hassa İşadamları Derneğinin, her ay düzenlenen aylık istişare toplantısı, Kaymakam Sn. Bülent TEKBIYIKOĞLU önderliğinde Akbez Opet Restaurant' ta  gerçekleştirilmiştir. Bizler de misafir olarak gözlemleme fırsatı bulduk.

Kaymakamınız Sn. Bülent TEKBIYIKOĞLU' nu ve  Belediye Başkanı Sn. Mehmet KARATŞ' ı makamlarında ziyaret ettik.

3 günlük Hatay ziyaretimizi sonlandırıp İstanbul' a dönüş yaptık.