Şekerden 10 Kat Daha Tatlı Ve Sıfır Kalorili

Şekerden 10 Kat Daha Tatlı Ve Sıfır Kalorili
ÇAYKUR Genel MÜdÜrÜ İmdat SÜtlÜoğlu, Arjantin'den getirilen ve kalorisiz şeker elde edilen stevia isimli bitkinin Doğu Karadeniz BÖlgesi'nin toprak ve iklim koşullarına uyum sağladığını ve Üretiminin başarıyla gerÇekleştirildiğini aÇıkladı. Şekere gÖre 10 kat daha fazla tatlandırıcı Özelliği bulunan stevia, sıfır kaloriye sahip.

'STEVİA' ÇAY İLE İÇ İÇE YAŞIYOR

SÜtlÜoğlu, AtatÜrk Çay ve BahÇe KÜltÜrleri Araştırma BahÇesi'nde basın mensupları ile bir araya gelerek deneme Üretimi yapılan stevia bitkinin ikinci hasadını gerÇekleştirdi. SÜtlÜoğlu, stevianın anavatanının Arjantin ve Uruguay olduğunu ifade ederek, “Stevia Çay olan alanlarda iÇ iÇe yetişiyor. Bu bitkinin Üretimi deneme aşamasında. Stevia’yı toz ve kesme şeker olarak Üretebileceğiz. Teknik bilgiler bu ÜrÜnÜn Doğu Karadeniz BÖlgesi iÇin Önemli bir yeni gelir kaynağı olabileceğini gÖsteriyor. Yeni bir geÇim kaynağı ile karşı karşıyayız. BÖlge insanımızın refahı iÇin steviaya Önem veriyoruz. DÜnyanın yeni yeni tanıdığı bir ÜrÜn stevia. ÖnÜmÜzdeki iki ÜÇ yıl iÇerisinde stevia pazarının 10 milyar dolar daha bÜyÜyeceği ifade ediliyor. Dolayısıyla Çok Önemli bir ÜrÜn olan stevia Üzerinde Çalışmalarımızı sÜrdÜrÜyoruz.” dedi.


Başkanımızın Mesajı...

Ziyaretçi Defteri

feyzanur (0) - 21.08.2017 12:00:00

Sitenizin tasarımı gerçekten çok güzel olmuş. Emeği gecen herkese teşekkürler. kolay tatlı tarifleri

Hasan (İstanbul) - 02.01.2017 12:00:00

best bina yönetim hizmetleri olarak başarılarınızın devamını dileriz. harika bir dernek. http://bestbinayonetim.com

Ramazan (istanbul) - 13.4.2013 00:00:00

Site cok guzel olmus elinize saglik..ancak site aktivasyon hizi yavas:) biraz daha hizli olur insallah..

Cemil ÇELEBİ (İzmir) - 1.2.2013 00:00:00

Siteniz harika! Beni yıllar öncesine götürdü çok mutlu oldum.Hepinizi kucaklıyorum.

Mustafa YÜCEL (İST.) - 18.12.2012 00:00:00

Site içerik olarak ve resimlerle çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sevgili Ercan kardeştende daha fazla resim bekliyoruz.Selamlar.

ercan su (istabul) - 11.12.2012 00:00:00

site geniş içeriği ve hızlı dolaşım olarak çok güzel...bilgi yukleme ve hızlıhaber paylaşım olarak çok yavaş..site yöneticisi bu konu da daha hızlı ve etkin olmalı..başarılar...

ömergüzel (istanbul) - 9.12.2012 00:00:00

arkadaşlar yeni web sitemiz çok güzel olmuş emegi geçenlere teşekkürler.

mustafa çalışkan (ist.) - 7.12.2012 00:00:00

yeni web sitemizin tüm hassalılara hayırlı olmasını diliyorum inşallah ister istanbul olsun ister hatay olsun yada dünyada yaşayan tüm hassalı hemşehrilerimizin derneğimiz web sitesinde güzel paylaşımlar yazılar paylaşması açısından güzel olacaktır.çeşitli yerlerde yaşayan hassalıların birbirinden haberdar olabilmesi için güzel bir iletişim aracı olacaktır buna yürekten inanıyorum.yeni websitesinin kurulumunda emeği geçen başta başkan olmak üzere tüm yönetim kurulunu tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim

Sen de Yaz
Üye Girişi
Green Duck Müjde Simit Sarayı Hatay Et Lokantası Metin İş
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

Facebook
E-Bülten

YukariCik